O nás

jozef grondzak

Jozef Grondžák - CEO Lombardi Fashion House

 

Ľudia ma už poznajú len pod menom Lombardi, rozhovor s majiteľom značky Jozefom Grondžákom

Ide o Slovenskú značku pánskej módy, ktorá si našla svoje pevné miesto na našom trhu. Venuje sa elegantnej móde, no nezaostáva ani v tej voľnočasovej. Kladie dôraz na jedinečnosť, nápaditosť a detail. Nie je tajomstvom, že sa stará o mnohé šatníky slovenských celebrít, rieši ich stiling, či pre ne tvorí nápadité modely na mieru. Tieto kúsky môžete častokrát vidieť na rôznych prehliadkových mólach, ako aj na mólach  bratislavských módnich dní, kde má svoje čestné miesto.

 

 Myšlienka vlastniť svoju značku.

„Hneď v úvode musím priznať, že módny dizajn som neštudoval, no i napriek tomu mi svet módy učaroval“, hovorí Jozef Grondžák, majieľ módnej značky Lombardi a predajne Lombardi Fashion House. „Začínal som malým butikom v Prahe, no vlastnú módu som ešte vtedy netvoril. Odstupom času som si uvedomil, že z pánskych šatníkov sa vytratila nápaditosť, práve to bolo mojou hlavnou myšlienkou k vlastnej tvorbe “, dodáva Jozef Grondžák. Brand sa mu podrilo za šesť rokov vybudovať natoľko, že zákazníci si jeho meno pletú s názvom jeho značky. „Sám som nemohol uveriť, že moja tvorba ľudí natoľko zaujme, ľudia ma dnes oslovujú Lombardi,“ dodáva majiteľ s úsmevom.

 

Z Prahy do Bratislavy.

Novú prevádzku slávnostne otvoril začiatkom tohto roku v dobre známom Petržalskom TPD, Farského 26 v Bratislave s neuveriteľnou rozlohou 260m2. Krstnou mamou sa stala ikona Slovenského národného divadla, herečka Marína Kráľovičová a prišli ho podporiť okrem množstva verných zákazníkov a priateľov aj Mária Čírová a Kali, ktorí sa rozhodli svoj životný krok, svadbu spojiť so značkou Lombardi. 

„Lombardi Fashion House som nevytvoril len ako obchod, chcel som vytvoriť miesto, kde si môžete kúpiť oblečenie, šperk či doplnok pre radosť, no zároveň miesto, kde zažijete priateľskú atmosféru a príjemné prostredie“, vysvetľuje s nadšením Jozef Grondžák. Komunita klientov sa rozrastá, v predajni sa uskutočňujú rôzne eventy, spoločenské podujatia i módne prehliadky. „Ľudia od nás odchádzajú spokojní. Som rád, že sa mi môj sen podarilo premeniť na skutočnosť a že Marína ani len nezaváhala stať sa krstnou mamou tohto konceptu“, dodáva pyšný majiteľ.

 

Čomu sa venuje dnes, a ako sa značka rozvinula? 

Pánska elegancia je stále havnou témou jeho konceptu. Smokingy, svadobné obleky, elegantné oblečenie do práce, ale aj neformálnejšie modely na voľný čas pre pánov sú samozremosťou. Dnes už tvorí aj vlastnú konfekciu. Neoddelitelnou súčasťou jeho práce sú však zákazníci, ktorí majú záujem o niečo špeciálnejšie. „Moja klientela častokrát vyhľadáva extravagantné kúsky z rôznych materiálov, ide o ľudí zo šoubiznisu, alebo o zákazníkov, ktorým konfekčné modely takpovediac nestačia,“ spomína Jozef Grondžák. V jeho predajni môžete neraz stretnúť známe tváre ako Juraj Bača, Maroš Kramár, René Štúr, Milo Kráľ,  Martin Šmahel, Kamil Peteraj, Vratko Sirági, Valér Ferko, Števo Martinovič, Martin Nikodým, ale aj raperov Michal EGO Straka, Kali, Majself, Šorty a mnoho ďalších. . „Nedávno nás dokonca navštívil Paľo Hammel,“ hovorí tvorca módnej značky. Novinkou posledných rokov je dámska móda, ktorá sa v predajni dobre udomácnila. „Manželky mnohých klientov sa neraz dožadovali aj modelov pre seba, preto som koncept predajne rozšíril aj o dámsku módu od zaujímavých značiek z rôznych kútov sveta. Pre niektoré dámy som už dokonca nejaký ten model navrhol, no v pánskej tvorbe som predsa len viac doma“, dodáva usmiaty dizajnér.

Úvodom tohto roka sa portfólio služieb rozvinulo aj o ponuku slovenských košiel šitých na mieru. „táto spolupráca kráčala ruka v ruke s mojou tvorbou a tak som k sebe prizval aj značku BADOS, ide o košele ktoré navrhuje mladý slovenský dizajnér Patrik Badó,“ dodáva. 

 

Čo považuje za svoje najväčsie úspechy a na čom momentálne pracuje.

Obliekanie do hudobných videoklipov, stylingy divadelných predstavení ako Tri a pol chlapa pre divadlo La Komika, Vták pre Divadlo Komédie no i stylingy pre moderátorov a spevákov mu nie sú cudzie. Ľudia jeho prácu mohli videť v televíznych reláciách ako Tvoja tvár znie povedome či Teleráno. Do klipov obliekal aj českých interpretov, Janka Ledeckého a Václava Noid Bártu do klipu Marty Jandovej. „Taktiež je pre mňa cťou obliekať pánov do súťaže Mister Slovenskej republiky v spolupráci s agentúrou Oklamčák production a profesionálnym fotografom Radoslavom Oreničom, kde sa víťaz zúčastňuje medzinárodného kola.“

 

„Momentálne aktívne spolupracujem na výrobe kostýmov do filmu Indián z réžie Tomáša Svobodu a Vladimíra Kriška podľa scenára Patrizia Gente v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom, kde si dokonca zahrá aj Emerson Fittipaldi - bývalý brazílsky pretekár F1“, hrdo dodáva, Jozef Grondžák.

Rovnako sa každý rok teší so spolupráce s projektom galavečera Roma Spirit, kde oblieka moderátorov.